Auto Chess to nowy gatunek gier, który zyskuje na popularności, a co za tym idzie – powstaje mnóstwo nowych przedstawicieli zarówno w świecie gier mobilnych, jak i komputerów stacjonarnych. Niestety trzeba nieco pograć, żeby w pełni czerpać przyjemność z rozgrywki. Taktyczny charakter tego gatunku gier powoduje, że próg wejścia w rozgrywkę jest dość wysoki przez co ilość kurw przy pierwszej styczności jest drastycznie wysoka. Dlatego właśnie postanowiłem napisać poradnik do Doty Underlords. Znajdziesz tutaj kilka porad, które powinny zwiększyć przyjemność z rozgrywki i zredukować ilość siwych włosów na głowie.

Dota underlords poradnik

Dota Underlords – Porady

1. Dobry start to podstawa.

Na początku rozgrywki staraj się uzyskać jak najszybciej jakąś postać 2 poziomu. Dopiero wokół takiej postaci buduj Twoją armię. Założenie sobie na początku gry “a tym razem zagram sobie elfami” nie jest dobrym pomysłem, styl gry powinien być dostosowany do naszych przeciwników i czasem mimo wszystko postać na 2 poziomie idzie do kosza ze względu na to, że w żaden sposób nie komponuje się z resztą armii.

2. Bądź unikalny.

Warto rzucić okiem na naszych oponentów i zobaczyć jakimi jednostkami dysponują. Nie warto wybierać typów jednostek, które są popularne wśród pozostałych graczy. Jest tak z tego względu, że w auto chessach mamy określoną pulę jednostek podzieloną na wszystkich graczy. Jeśli jednemu z nich już udało się zebrać pokaźną grupę rycerzy to jest mała szansa, że nam również się to uda. Jest to jedna z najważniejszych rad w Dota Underlords.

Auto Chess
Widać podobieństwa do Dota 2 Auto Chess?

3. Nie bądź hazardzistą.

Podstawowa rada w poradniku Dota Underlords. Nie próbuj za wszelką cenę przerollowywać jednostek, zwłaszcza na początku gry. Zazwyczaj nie jest to opłacalne, a przez to wolniej zdobywasz złoto i nie dostajesz dodatkowego złota z odsetek (co każdą turę dostajesz dodatkowe 10% z Twojego aktualnego złota, maksymalnie 5 na turę).

4. Nie bój się zmian.

Bardzo ważna rada jeśli o ten poradnik Dota Underlords. Nawet w połowie rozgrywki warto zmienić skład naszej armii jeśli w jakiś sposób pomoże nam to skontrować przeciwnych graczy. Wymień również zwykłe, szare jednostki na legendarne i epickie, ponieważ bardzo często się zdarza, że jednostka wyższej jakości na 1 poziomie jest lepsza niż ta podstawowa na poziomie 2. Oczywiście wciąż pamiętaj o tym, żeby osiągnąć jak najwięcej bonusów z tytuły posiadania postaci tego samego typu.

5. Nie bądź pazerny.

Jeśli widzisz, że lecisz prosto na dno to nie warto na siłę trzymać 50 złota w kieszeni. Spróbuj przerollować trochę postaci, żeby zbudować dobry board. Nic Ci z tej kasy, jeśli odpadniesz z rozgrywki, a całkiem możliwe, że szybko odzyskasz wydaną walutę dzięki premii za serię zwycięstw.

6. Wybieraj ekwipunek przyszłościowo.

Na samym początku partii może zdarzyć się, że po pokonaniu mobów dostaniemy do wyboru przedmioty, które działają tylko z określonym typem jednostek np. z czarnoksiężnikami. Polecam takowych unikać podczas pierwszy minut rozgrywki, bo nigdy nie wiadomo jak gra się potoczy i z jakim typem jednostek skończymy.

Auto Chess Porady
Pierwsze miejsce i 50 złota to scenariusz idealny... Który rzadko się zdarza. Zazwyczaj moc armii jest wprost proporcjonalna do kasy, którą włożymy w budowanie armii.

7. Inwestuj w rozwój.

Znajdź balans w rozdzielaniu pieniędzy między rerollowanie a zdobywanie doświadczenia. Na początku warto podglądać innych graczy, żeby nie zostać za bardzo w tyle. Wraz z doświadczeniem sam powinieneś móc ocenić, kiedy przydałby się dodatkowy slot na jednostkę. Na samym początku, w 3-4 turze warto wydać 5 złota na dodatkowe doświadczenie. Dzięki temu niskim kosztem możemy rzucić do boju 5 jednostek i zwiększyć nasze szanse na zwycięstwo.

8. Walcz do końca.

Jest mnóstwo przypadków, gdy gracze, którzy w pierwszy kilkunastu turach stracili większość życia, a mimo to wygrywali rozgrywkę. Dota Underlords jest grą, w której losowość odgrywa ogromną rolę i nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać. Zawsze jest opcja na wylosowanie super jednostek i zniszczenie oponentów dlatego warto grać do końca.

Dota Underlords
Im lepsze wyniki tym szybszy awans w rankingu.

Dota Underlords – Poradnik budowania armii

Teraz część poradnika Dota Underlords, w której przedstawie kilka przykładów jednostek, które bardzo sobie cenię na początku rozgrywki. Staram się z nich tworzyć mocne startowe kompozycje, a co dalej to już zależy od bóstwa RNG.

Jednostki na początek: Kat, Antymag, Maluch, Łowca Nagród, Mechamistrz.

Jednostki, które są świetną bazą pod mocne armie. Przed wyborem warto podglądnąć przeciwników i zrekrutować te postacie, których nasi oponenci nie wybrali.

Dota Underlords Porady

Zestawy jednostek na początek:

  • Antymag, Drzewiec Obrońca, Prorok Natury.
Świetny zestaw z tego względu, że dostajemy bonus z 3 nieuchwytnych jednostek (szansa na uniknięcie ataku wroga) oraz na kombinację 2 druidów (jeden z nich będzie miał podwyższony poziom w trakcie walki). Umiejętność Drzewca Obrońcy oferuje nam regenerację zdrowia przez co przeżywalność armii zwiększa się jeszcze bardziej. Antymag skutecznie powstrzymuje wrogie jednostki od używania umiejętności przez to, że spala manę aktualnie atakowanej postaci.

Zestaw początkowy w Auto Chess

  • Mechamistrz, Łowca Nagród, Majster, Wyrwidrzew.
Kombinacja jednostek Wynalazców oraz Zadziornych daje dodatkowy pancerz i regenerację życia. Bonus jest na tyle duży, że na początku rozgrywki jesteśmy praktycznie nie do zabicia. Do tego umiejętności Majstra i Wyrwidrzewa powodują ogromne obrażenia. Jednak trzeba mieć na uwadze, że jest to zestaw tylko pod wczesny etap rozgrywki. W późniejszym etapie gry warto rozglądnąć się za nieco mocniejszymi alternatywami.

Zestaw Początkowy w Auto Chess

  • Czarnoksiężnik, Ogrzy Mag.
Moje najnowsze odkrycie. Absolutna rewelacja i sprawdza się jeszcze lepiej, gdy mamy dwóch czarnoksiężników na pierwszym poziomie. Możemy ich wystawić na pierwszej linii, szybko zginą, ale dzięki temu nasz ogrzy mag z umiejętnością “Związania krwią” dostanie kolosalnego boosta do obrażeń. Jeśli do tego uwzględnimy specjalną umiejętność maga, która zwiększa szybkość ataku, to mamy prawdziwą maszynkę do zabijania. Tutaj warto również wspomnieć o przedmiocie “Kontrakt na dużą fuchę”, który sprawia, że dana jednostka również jest związana krwią. Gdy uda nam się wydropić 2 lub 3 takie kontrakty i rozdzielimy je odpowiednio na pozostałe jednostki to mamy pewność, że początek rozgrywki jest nasz.

Dota Underlords Poradnik

Moje ulubione docelowe zestawy jednostek:

  • Antymag, Drzewiec Obrońca, Prorok Natury, Luna, Mirana, Strzeliwiatr, Strażniczka Drowów.
Spora przeżywalność całego zespołu ze względu na bonus do unikania ataków (45%) i świetne obrażenia. Nasze łowczynie zadają ogromne obrażenia ze względu na szansę na podwójny atak, a dodatkowo Stażniczka Drowów przyspiesza atak sąsiadujących jednostek. Warto pamiętać również o Lunie, która wyposażona w przedmiot zwiększający jej atak prawie zawsze będzie na szczycie tabeli zadanych obrażeń, a wszystko za sprawą jej AoE ataków.
Dota Underlords Poradnik
  • Antymag, Drzewiec Obrońca, Prorok Natury, Widmowa Zabójczyni, Świątynna Zabójczyni, Królowa Bólu.
Znowu bonus do unikania ataków i ogromne obrażenia ładowane na tyły armii wroga. Genialną jednostką jest tutaj Świątynna Zabójczyni, która za sprawą swojej umiejętności to unikania atakó potrafi tankować nawet kilka jednostek wroga. W tej armii warto również zaopatrzyć się w Lunę dla stałego AoE dmgu.
Dota Underlords Poradnik
  • Maluch, Przemiennik, Królowa Bólu, Żmij, Świątynna Zabójczyni, Slark, Widmowa Zabójczyni.
W tym zestawie ważne jest, aby Maluch miał na tyle dużą przeżywalność, aby mógł użyć swojej umiejętności. Dzięki temu spora część armii wroga dostaje stuna, a nasz zespół zabójców w ciągu tych kilku sekund jest w stanie zniszczyć cały nieprzyjacielski zespół. Rozbrojenie agresorów dzięki bonusowi z posiadania 2 jednostek Pierwotnych daje dodatkowe szanse na przeżycie. Dobór zabójców to kwestia subiektywna, jedynym warunkiem jest to, żeby byli to asasyni zarówno ranged, jak i melee oraz to, żeby jeden z nich był Przemiennikiem.
Dota Underlords Poradnik
  • Maluch, Czart Cienia, Lina, Kryształowa Panna, Razor, Powiernik światła.
Zespół, który na początku jest dość słaby. Totalnym game changerem jest tutaj Powiernik Światłą, którego AoE umiejętność potrafi skosić całą armię wroga bez większego problemu. Dorzućmy jeszcze dodatkowy AoE dmg od Czarta Cienia oraz Razora, a także duże obrażenia na pojedynczej jednostce dzięki Linie. W przypadku problemów z utrzymaniem się przy życiu warto zainwestować w więcej jednostek bliskiego zasięgu, aby odciągały wroga od naszych potężnych magów. Istnieje również wariant agresywniejszy z dwoma Czartami Cienia lub dwoma Powiernikami Światła. Tak zbudowana armia daje ogrom satysfakcji i jest moją ulubioną jeśli chodzi o ten poradnik Dota Underlords.

Dota Underlords Poradnik

Mam nadzieję, że z pomocą tych kilku zdań łatwiej będzie Ci zacząć czerpać przyjemność z nowej gry Dota Underlords.. Miłego dnia!

Doceń mnie polubieniem i podziel się z innymi, jeśli masz ochotę :)

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Zamiast “Malucha” dałbym “żywiołaka” po czym jak dobrze pójdzie ofiarować mu “Zbroje Ostrzy” 😉 Już wyjaśniam :p Posiada on frakcję “Pierwotny” tak jak “Maluch” więc dużo się nie zmieni; Ma większy DMG. Na początku rundy dzięki tej zbroi idzie na plecy przeciwnika po czym wraca atakując wszystkich w linii robiąc przy tym w cale nie małe obrażenia. Pozdrawiam! 😀

    1. A nie chodziło Ci przypadkiem o Blink Daggera (nie wiem jak nazywa się w polskiej wersji :))? Zbroja ostrzy zdaje się, że powoduje tylko odbicie obrażeń do atakujących i nie spowoduje, że żywiołak pójdzie na tyły? W każdym razie jest to pomysł, aczkolwiek bardzo lubie podrzucanie malucha 🙂 Choć zdaje się, że i tak w którymś z ostatnich patchy został osłabiony nieco 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu
close

Spędziłeś miło czas? Polub mnie na FB to i mi będzie miło ;)

Polub mnie na FB i bądź na bieżąco!
Polub mnie na FB i bądź na bieżąco!
Obczaj moje zdjęcia!
Śledź mój kanał RSS!
Otrzymuj powiadomienia na maila! Bez spamu!