Diablo 4 prędko nie wyjdzie, na Path of Exile 4.0 też przyjdzie nam trochę poczekać, o premierze Lost Ark Online w Europie też cisza… Jedyną kroplą w morzu potrzeb fanów Hack and Slashy online jest rosyjska wersja LAO, która z pewnością uprzyjemni czas oczekiwań. I to bardzo, bo gra się wyjątkowo przyjemnie, a małą zajawkę tego co oferuje możecie przeczytać w jednym z wcześniejszych ► wpisów poświęconemu odpowiedzi na pytanie czy warto czekać na tego koreańskiego HnSa. Tym razem postaram się odpowiedzieć na pytanie jak zagrać w Lost Ark Online na rosyjskim serwerze?

Jak zagrać w Lost Ark Online?

1. Jak i po co instalować VPN?

 • Pierwszym krokiem jest instalacja VPN. W dużym uproszczeniu umożliwi to ominięcie ograniczeń geograficznych i pozwoli na rejestrację na stronie mail.ru, która jest rosyjskim odpowiednikiem gmaila.
 • ProtonVPN oferuje 7-dniową wersję próbną, ale po jej zakończeniu zawsze możemy założyć kolejne konto i ponownie korzystać z VPNa. Jeśli jednak mentalność Janusza nie jest w nas tak silna to oczywiście można wesprzeć twórców w kwocie 5$ dolarów za miesiąc. Inne dość popularne propozycje, jeśli chodzi o VPNy, to np. NordVPN, ExpressVPN, Exit lag.
ProtonVPN nie jest jedynym wyborem, ale jak dla mnie sprawdza się bardzo dobrze.
 • Po utworzeniu konta oraz zainstalowaniu programu musimy znaleźć Rosję na liście po lewej stronie i wybrać serwer zaznaczony na zielono, czyli taki, który nie zbyt oblegany. Pozwoli to na ograniczeniu pingu w grze, a skoro już o tym mowa… Gierka działa zaskakująco płynnie, bez większych lagów, a ping oscyluje wokół kilkudziesięciu, a nawet kilkunastu ms. Znaczny przeskok w porównaniu do wersji działającej na Koreańskich serwerach. W końcu jakiś rewanż za to, że Rosjanie cały czas grają na naszych serwerach ►Lineage 2 :).
Interfejs rodem z Plague Inc. lub Defcona.

2. Jak zagrać w Lost Ark Online?

 • Przypominam, żeby odpalić VPNa przed rozpoczęciem rejestracji. W późniejszej części wspomnę o tym, dlaczego się to przydaje. Wchodzimy na oficjalną stronę Lost Ark Online i klikamy przycisk w prawym górnym rogu.
Jak zagrać w Lost Ark Online?
 • Następnie klikamy w opcję zaznaczoną na poniższym zdjęciu. Pozwoli to na założenie konta na stronie mail.ru.
 • Wypełniamy pola zgodnie z opisem na screenie. Jeśli chodzi o hasło to proponuję użyć jakiegoś niestandardowego, z ruskimi nigdy nie wiadomo, a już na pewno ta rada przydaje się, gdy rejestrujemy się na różnego rodzaju prywatnych serwerach np. do Lineage’a 2.
Jak zagrać w Lost Ark Online?
 • Następnie zostaniemy poproszeni o podanie numeru telefonu, ale zaznaczona na screenie opcja pozwala się od tego wymigać. 
Jak zagrać w Lost Ark Online?
 • Następnie musimy przepisać kod z obrazka i kliknąć “zarejestruj” tak jak na obrazku.
 • Jednak zauważyłem ostatnio, że jest z tym problem. Do tej pory pojawiał się tylko w momencie, gdy rejestrowaliśmy się bez użycia VPNa, a chodziło o to, że nawet po wpisaniu kodu wracaliśmy ponownie do kroku z prośbą o numer telefonu. Jeśli pojawił się u Ciebie to przejdź do kolejnego kroku, w innym wypadku pobierz grę tak jak na zdjęciu niżej.
Jak zagrać w Lost Ark Online?
Jak zagrać w Lost Ark Online?
 • Gdy nie możemy się zarejestrować na mail.ru przez stronę Lost Ark Online to możemy to zrobić przez zwykłą stronę mail.ru. 
 • Klikamy w przycisk zaznaczony na screenie i wypełniamy dane tak jak w jednym z poprzednich kroków. Tutaj niestety musimy podać numer telefonu. Dlaczego w takim razie nie pisałem, żeby podać go na stronie Lost Ark Online skoro to właściwie to samo? Ano dlatego, że zazwyczaj SMS nie przychodzi, a na oficjalnej stronie mail.ru tego problemu nie ma.

3. Jak przetłumaczyć Lost Ark Online na angielski?

 • Pobieramy patcha z tłumaczeniem na język angielski z tej strony. Gdyby był z tym problem to zawsze można wbić na Discorda i zorientować się czy nie ukazała się aby nowsza wersja tłumaczenia.
 • Następnie odpalamy VPNa, a później platformę na której znajduje się Lost Ark Online tak jak poniżej. Nie uruchamiamy samej gry.
Jak zagrać w Lost Ark Online?
 • Następnie przechodzimy do katalogu, w którym znajduje się nasze tłumaczenie i odpalamy je przez LaoTranslation.exe.
 • Później wskazujemy katalog z miejscem instalacji Lost Ark Online i klikamy przycisk “English”. Nasza gra powinna zostać przetłumaczona. Pozostaje wrócić do platformy z LAO i kliknąć zielony przycisk, żeby gierka się uruchomiła. To wszystko.

Mam nadzieję, że poradnik się sprawdził i sam sprawdzisz czy warto czekać na Lost Arka. Moim zdaniem gra naprawdę godna uwagi, ale o tym z pewnością pojawi się jeszcze osobny wpis. Pytanie tylko czy premiera będzie miała miejsce przed wcześniej wspomnianym Diablo 4 i PoE 4.0, bo w innym wypadku wątpię, żeby LOA miało czego szukać na rynku europejskim. Miłego dnia!

Doceń mnie polubieniem i podziel się z innymi, jeśli masz ochotę :)

Dodaj komentarz

Close Menu
close

Spędziłeś miło czas? Polub mnie na FB to i mi będzie miło ;)

Polub mnie na FB i bądź na bieżąco!
Polub mnie na FB i bądź na bieżąco!
Obczaj moje zdjęcia!
Śledź mój kanał RSS!
Otrzymuj powiadomienia na maila! Bez spamu!